UNI82549

UNICEF dirba su šeimomis, bendruomenėmis ir vyriausybėmis daugiau kaip 190 pasaulio šalių, kad apsaugotų ir užtikrintų visų vaikų teises.

Mes padedame šalių vyriausybėms statyti mokyklas, apmokyti mokytojus ir aprūpiname vadovėliais, siekdami užtikrinti, kad kiekvienas vaikas galėtų gauti išsilavinimą.

Mes padedame šeimoms ir bendruomenėms rūpintis vaikais ir apsaugoti juos nuo smurto bei išnaudojimo, užtikrinant jų teisę į vaikystę. Mes dirbame su partneriais, kad užtikrintume kiekvienam vaikui galimybę žaisti ir sportuoti.

Mes padedame vyriausybėms sukurti sveikatos sistemas, apmokyti sveikatos priežiūros darbuotojus bei užtikrinti maisto ir švaraus geriamo vandens tiekimą, kad kiekvienas vaikas augtų sveikas. Dar daugiau, UNICEF yra didžiausias pasaulyje vakcinų tiekėjas besivystančioms šalims. Šiandien mes tiekiame vakcinas 36 procentams pasaulio vaikų 190 šalių. 2010 metais UNICEF nupirko 2.5 bilijonus vakcinų dozių ir išgelbėjo 58 proc. pasaulio vaikų nuo mirtį nešančių ligų.

Mes siekiame įtraukti vaikus į sprendimų priėmimą visuose lygmenyse nuo mokyklos tarybos iki tarptautinių susitikimų. Taip užtikrindami jų teisę būti išklausytiems. UNICEF dirba aukščiausiame lygmenyje su vyriausybėmis ir su vietinėmis institucijomis bei partneriais, kovojant su  skurdu ir diskriminacija. Taip užtikrinant, kad su kiekvienu vaiku būtų elgiamasi teisingai.

UNICEF pripažįsta, kad vaikai yra ypač pažeidžiami ŽIV/AIDS sukeliamų pasekmių. 2005 m. mes inicijavome kampaniją „Susivienykime dėl vaikų, susivienykime prieš AIDS“, kad sukurtume realius ir ilgalaikius pokyčius vaikų gyvenimuose, kuriuos palietė ŽIV/AIDS.